Bir olay, özellikle de doğum nedeniyle düzenlenen gök haritası...

Horoskop,
(Horoscope).
Yıldız Haritası yani Horoskop.
Doğum günü, ay, yıl, saat ve doğum yerine göre çıkartılmış bir haritadır. Burcunuz ne olursa olsun kişisel yıldız haritanız sizi diğerlerinden ayırır. Yıldız falcılığına Atroloji denir.

Uzayda Aries noktası, ilkbahar gündönümü ile sadece bir kez aynı noktada olmuş. Daha sonra kavuşum noktasının gerilemesi nedeniyle ayrılmıştır. Artık Koç burcu Hamel noktası ile aynı doğruda değildir. Doğal Zodyak kuşağı ise 0
° 'den başlayarak Koç burcundan itibaren öteki burçları kapsayarak Balık burcunda sona erer. Bu bölünme ile oluşan doğal Zodyak asla değişmez. Tüm Zodyak kuşağının temsili olarak gösterildiği daireden oluşan grafiksel düzene Horoskop denir. Horoskop'da tüm Zodyak kuşağı bulunur. 

Böylece, gökküre üzerinde tasarlanan üç boyutlu astroloji haritası düzlem üzerinde kolaylık sağlamak üzere bir daire ve bunun bölünmesinden Horoskop meydana getirmektedir. Dairenin bütün 360° 'lik Zodyak kuşağını temsilen 12 eşit parçaya bölünmüştür. Her parça Zodyak'daki bir burcu temsil etmektedir. Horoskop'da oluşturulan her dilim hayatımızın önemli bir yaşam kavramına aittir. Bu bölümleri ayıran çizgilere, ev çizgileri, her bir bölüme de gökyüzü evleri veya Astrolojide bu dilimlere Ev ismi verilir. Her bir ev, yaşam faaliyetlerinden belli bölümleri temsil eder. Evlerin sıralanışı, saatin tersi istikametindedir.

Bu durumda her insan doğum tarihine kadar Zodyak üzerinde gösterilen belirli bir burca sahip olur. Gerçek yıldız falı, her gün binlerce gazeteleri dolduran, milyonlarca insanı etkileyen, genellemelere dayanan, giderek uydurulan tahminler değildir. Yıldız falının doğruluğunu değerlendirmek ancak kişinin özgün horoskopuna bakılarak yapılabilir.

Popüler Yayınlar

İzleyiciler

BULMACA ANSİKLOPEDİSİ