Jean-Christophe Grange bir Kitabı ...

Kongo'ya Ağıt, 
Son Av,
Leyleklerin Uçuşu,
Kızıl Nehirler,
Siyah Kan,
Kurtlar İmparatorluğu,
Şeytan Yemini,
Lontano,
Ölü Ruhlar Ormanı,

Sisle Gelen Yolcu,
Kaiken,
Taş Meclisi,
Koloni,
Kongo’ya Ağıt
Küllerin Günü,
Ölüler Diyarı,
Zener’in Laneti 2 Tahnitçiler
Zener’in Laneti 3 Tokamak
Zener’in Laneti Cilt: 1 Sibylle

Jean-Christophe Grange;
Fransız Gazeteci, Yazar, Senarist.
(D. 15 Temmuz 1961 Paris, Fransa - )
Fransız yazar 15 Temmuz 1961 yılında Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. 1994 yılında Leyleklerin Uçuşu adlı ilk romanı yayımlandı. Bu kitap Fransa'da çok sattı ve sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi. Yazarın ikinci eseri 20 dile çevrilen Kızıl Nehirler'di. Kızıl Nehirler, Mathieu Kassovitz yönetmenliğinde ve Jean Reno ve Vincent Cassel'in başrol oyunculuğu ile beyazperdeye aktarıldı. 

Grange' ın üçüncü romanı Taş Meclisi, 2000 yılında piyasaya çıktı. 2006 yılında Stephane Cabel ve Guillaume Nicloux tarafından senaryolaştırılan kitap, Guillaume Nicloux yönetiminde sinemaya uyarlandı. Filmin oyuncu kadrosunda Monica Bellucci, Catherine Deneuve, Moritz Bleibtreu, Sami Bouajila, Elsa Zylberstein, Nicolas Thau, Tubtchine Bayaertu, Laurent Grevillgibi güçlü isimler yer aldı.

2001 yılında vizyonda yer bulan Vidocq filminin senaryosunu Pitof ile birlikte yazdı.
2003 yılında Kurtlar İmparatorluğu'nu yayımladı. Eser 2005 yılında Chris Nohan'ın yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarıldı. Kurtlar İmparatorluğu'nda Jean Reno'nun yanı sıra Emre Kınay da yer aldı.

Grange'ın 2005 yılında Siyah Kan yayınlandı. 2007 yılında ise yayımlanan eseri Şeytan Yemini oldu. Koloni ve Ölü Ruhlar Ormanı yayınlandı. 
Yazarın son kitabı Le Passager (Sisle Gelen Yolcu) isimli eseri 2011 yılında çıktı.
Yazarın Zener'in Laneti isimli bir çizgi roman çalışması da bulunmaktadır.

Popüler Yayınlar

İzleyiciler

BULMACA ANSİKLOPEDİSİ