İnsanların bilgisayarlarından televizyon kanalı gibi yayın yapmalarına olanak sağlayan bir internet sitesi ...

Twitch,
Twitch.tv,
Elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Twich uygulaması binlerce kanalı olan bir televizyon gibi işliyor.  Twitch üzerinden yaptığınız yayınlarda bağış alarak para kazanabilirsiniz. 

Twitch.tv, insanların bilgisayarlarından televizyon kanalı gibi yayın yapmalarına olanak sağlayan bir internet sitesidir. İzleyiciler, sizin yayınladığınız videoları veya yaptığınız bir şeyi beğeniyorsa size bağışta bulunabilir. Bu sayede Twitch üzerinden para kazanabilirsiniz.  

2011 yılında Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuş. 2011'de genel ilgi alanı olan yayın platformu Justin.tv' nin bir yan ürünü olarak sunulmuş. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Twich' in resmi internet adresinden kullanıcı adı oluşturan herkes programda yayıncı olabilir. Sitede sadece oyun oynanmıyor. Müzik yapan, resim çizen, kendi kitlesiyle talk show yapan yayıncılar da mevcut.

Twitch kanalının üç temel bileşeni var: Oyunun kendisi, sizin görüntünüz ve yorumlarınız. Bu da bilgisayara (ya da oyun konsoluna), webcam ya da kameraya ve mikrofona ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Twitch kanalları 24 saat boyunca aktiftir. 

Twitch platformunun çalışma prensibi; yayıncılar platform üzerinden canlı yayın yaparken kullanıcılar da onları gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor ve sohbet yoluyla etkileşime girebiliyor. Yani aynı YouTube veya Instagram üzerinden yapılan canlı yayınlar gibi işliyor.  Twitch, platforma üye olmadan canlı yayınları izlemenize de olanak sağlıyor.

Twitch, 2014 yılında Amazon tarafından 970 milyon Amerikan doları karşılığında satın alınmış. Twitch daha sonra Curse LLC' ni satın almış. 

Popüler Yayınlar

İzleyiciler

BULMACA ANSİKLOPEDİSİ