Paris'te ünlü bir müze ...

Louvre,
Orsay,
Pompidou.
Picasso,
Louis Vuitton,
Luxembourg.
Petit Palais,
Grand Palais,
Les Arts Decoratifs,
Escape Dali.
Paris'teki ünlü müzeler.

Louvre Müzesi; 17.yüzyıldan beri açık olan Louvre müzesi, güzelliğinden ihtişamından hiçbir şey kaybetmeden hizmet ediyor. Yaklaşık 35.000 eser bulunuyor. Müzede Leonardo Da Vinci’nin ünlü tablosu Mona Lisa, Jan Vermeer’in Dantelci Kız’ı ve daha birçok ünlü tablo bulunuyor. Ayrıca her ayın ilk pazar günü müze girişleri ücretsizdir.
Adres; Musee du Louvre, 75058 Metro: 1. ve 7. hat, Palais-Royal–Musee du Louvre durağı

Orsay Müzesi; İlk yıllarda tren istasyonu olarak faaliyet gösteren müze, şu an ülkenin en çok ziyaretçi akınına uğrayan müzelerinden biridir. 

Pompidou Müzesi; Paris’in güzel semtlerinden Marais’nin hemen yanındadır. Müze şehrin halk kütüphanesini ve Avrupa’nın en büyük sanatlar müzesini içinde barındırıyor.

Picasso Müzesi; Picasso’nun tablo ve heykellerinin sergilendiği bu müzede 3.000’e yakın eser bulunmaktadır. 

Louis Vuitton Müzesi; Tüm müzelerden farklı konumda olan müze Jardin d’Acclimatation’da bulunuyor. Mimari açıdan harika bir tasarımı var. Paha biçilemez eserler bu müzede sergileniyor.  

Luxembourg Müzesi; Paris’teki diğer bir harika müze de Lüksemburg Müzesidir. 1750 yılında şehrin ilk resim müzesidir.

Les Arts Decoratifs Müzesi; Bu müze, mobilya, mimari, moda, tasarım temalarında farklı stillerde kalıcı sergilere yer veriyor. 1882 yılında kurulan bu müze, geniş tekstil ve moda koleksiyonu ile görülmeye değer müzelerden biri.

Escape Dali Müzesi; Salvador Dali ve büyük aşkı olan Gala’nın çalışmalarını ve çağdaş sanatçıların eserlerini bulunduran müze Montmartre semtinde bulunuyor. 

Grand Palais Müzesi; Paris moda haftasında çeşitli şovlara ev sahipliği yapan Grand Palais, birçok sergiye de ev sahipliğini yapıyor. 

Petit Palais Müzesi; Müze, 1800-1900 yılları arasındaki Fransız sanatına ev sahipliği yapıyor. 

Popüler Yayınlar

İzleyiciler

BULMACA ANSİKLOPEDİSİ