Tangoya benzer Arjantin halk dansı ...

Milonga,
Arjantin ve Uruguay kökenli bir müzik ve dans türüdür.
Ayrıca Arjantin Tango' sunun yapıldığı partilere de verilen isimdir.
Milonga bir müzik türünün ve o müzikle yapılan dansın adıdır. Tango'ya çok yakındır ve her ikisi de aynı kökten gelirler. 
Milongaların marşa benzeyen bir ritmi vardır ve tatlı, kalbi yumuşatan bir duygu verirler.
 
Río de la Plata, Arjantin ve Uruguay kökenlidir ve 1870'lerde çok popüler olmuştur, payada de contrapunto denilen müzik türünden türemiştir. 2/4 zamanlıdır, genellikle de doğaçlama öğeler taşırdı. Zaman içerisinde diğer müzik türlerinden etkilenerek Tango'ya dahil özgün ve dinamik bir dans türü olmuştur.

Tango Şarkılar 3,4 veya 5'li Tanda denilen gruplar halinde çalınırlar ve aralarda kısa bir süre beklenir. Genellikle aynı yılların hatta aynı orkestranın şarkıları bir grup içinde bir araya getirilir. Böylece şarkıların benzer biçim ve havada olması sağlanır. Bir grup şarkı tango türünde olabilirken, diğeri milonga ve bir diğeri de Arjantin valsi olabilir. Genellikle dans edeken konuşmamalısınız ve her zaman şarkının son ya da sondan bir önceki notasında dansı bitirmelisiniz. Eğer aynı kişiyle dansı sürdürmek istiyorsanız, ilk teşekkür eden kişi olmayın. Eğer dans bitmişse erkeğin kadına masasına kadar eşlik etmesi adettendir.

Popüler Yayınlar

İzleyiciler

BULMACA ANSİKLOPEDİSİ